Garść informacji o uszczelniaczach akrylowych

Garść informacji o uszczelniaczach akrylowych

Producenci chemii budowlanej wciąż wprowadzają na rynek nowe produkty. Do tych, którymi naprawdę warto się zainteresować należą akryle.

Możliwości wykorzystania uszczelniaczy akrylowych

Od kilku już lat w roli uszczelniaczy bardzo chętnie wykorzystywany jest akryl. Tym, co odróżnia akryl od bardzo popularnych uszczelniaczy silikonowych jest to, że można go malować. Akryl sprzedawany w opakowaniach niemal identycznych, jak uszczelniacze silikonowe; na zakupach warto o tym pamiętać, aby się nie pomylić. Akryl ma bardzo szerokie zastosowanie. Akryle to różnorodna gama produktów. Akryle najczęściej stosowane są jako uszczelniacze wewnątrz pomieszczeń. Ich plusem jest bardzo dobra przyczepność do różnorodnych powierzchni. Można wykorzystać je do łącznie płyt gipsowo-kartonowych, wypełniać rysy lub szczeliny w betonie, cegle, drewnie i materiałach drewnopochodnych. Uszczelniacze akrylowe powinny być stosowane głównie w suchych pomieszczeniach – długotrwałe narażenie na kontakt z wilgocią wpływa na akryl bardzo niekorzystnie.

Jakie akryle oferują producenci?

Uszczelniacze akrylowe dostępne są obecnie na rynku w bardzo szerokim wyborze. Wśród oferowanych przez nich uszczelniaczy jest między innymi akryl biały. Akryl biały można stosować do wypełniania rys i szczelin na powierzchniach, które będą pokryte farbą lateksową. Zaletą jest też to, że kryl biały nie wywołuje podrażnień i nie uczula. Sprawdza się więc w pomieszczeniach, w których przebywają osoby cierpiące z powodu alergii. Akryl biały to jeden z rodzajów akryli malarskich. W sprzedaży są także inne rodzaje uszczelniaczy akrylowych. Są wśród nich akryle do tynków, kanałów wentylacyjnych oraz szybko działające.