Człowiek nietoperz – ikona kodeksu moralnego

Człowiek nietoperz – ikona kodeksu moralnego

Na to, aby Batman gadżety były tak popularne i rozchwytywane, Bruce Wayne czekał już od 1939 roku, kiedy to w swoim kostiumie superbohatera pojawił się w czasopiśmie komiksowym Detective Comics. Będąc mieszanką takich ikon jak Zorro, Drakula, Sherlock Holmes szybko podbił serca tysięcy ludzi, którzy dostrzegli coś, czego inni superbohaterowie nie mieli.

Batman jest niczym agent o dwóch twarzach, a każda z nich rozpoznawalna jest w mieście Gotham City. Jego umiejętności aktorskie oraz role, w które się wczuwa, z pewnością godne są poklasku. Za co jednak jeszcze polubili go jego fani, kolekcjonujący gadżety z Batmanem? 

Brak mocy – duży atut 

Mroczny rycerz w przeciwieństwie do innych superbohaterów nie posiada żadnych nadprzyrodzonych mocy. Batman akcesoria, których używa, pozwalają mu uzyskać przewagę nad przeciwnikami, podobnie jak nabyte drogą ciężkich treningów umiejętności sztuki walki. Dzięki temu, że Bruce Wayne nie narzeka na duże pokłady gotówki, nie szczędzi on sobie środków na pojazdy, kostiumy, czy też akcesoria, które pozwalają mu obezwładnić przeciwników.

Co ważne, od 1940 roku nie posiada on również broni, którą mógłby odebrać komuś życie. Od tego momentu kieruje się on zakorzenionym głęboko w sercu kodeksem moralnym. 

Pozostaje w cieniu, a jednak się wyróżnia 

Trzeba to przyznać – Batman gadżety, dostępne w licznych sklepach, idealnie opisują sylwetkę całej postaci. Opierają się one głównie na dwóch podstawowych kolorach: czarnym i żółtym. Nie są one nachalne w odbiorze, a jednak zauważalne. Podobnie jest z Batmanem. Na tle barwnych, pokręconych, głośnych przeciwników nie wyróżnia się, a jednak wzrok jest ciągle skierowany w jego stronę.