Jaki stół kupić?

Jaki stół kupić?

Stoły mogą mieć prostokątne, kwadratowe lub okrągłe blaty. Mogą też mieć mieć różne rozmiary, a do ich produkcji mogą zostać użyte różnorodne materiały – nie tylko drewno. Do tego niektóre stoły mogą się rozkładać. Jaki więc stół wybrać?

Klasyczny czy nowoczesny stół?

O tym, jaki stół zostanie wybrany decyduje oczywiście w pierwszej kolejności nasz indywidualny gust, ale nie można też zapomnieć o ilości przestrzeni w salonie czy jadalni. Przestrzeń zadecyduje o tym, czy wybierzemy stół nowoczesny okrągły, który zajmuje najmniej miejsca, czy też zdecydujemy się na nowoczesny stół z prostokątnym blatem. Bardzo często stoły nowoczesne to modele z rozkładanym blatem. To świetne rozwiązanie, gdy od czasu do czasu musimy przyjąć większą liczbę gości. Stoły coraz częściej mają również owalne blaty – one również pasują do małej jadalni lub salonu. Nowoczesny stół z okrągłym lub owalnym blatem najlepiej wygląda ustawiony na środku pomieszczenia.

Nowoczesny stół a aranżacja wnętrza

Klasyczne stoły wykonane są tylko z drewna, stoły nowoczesne mogą mieć drewniane lub metalowe nogi, a blat wykonany ze szkła. Więcej na temat można przeczytać w naszym artykule „Nowoczesne stoły do jadalni do salonu”. Stół nowoczesny, w którym użyte zostały różnorodne materiały nie koniecznie wpisze się w klasycznie urządzone wnętrze. Stół nowoczesny, ale także ten klasyczny powinien bowiem pasować do aranżacji wnętrza, powinien harmonizować nie tylko z krzesłami, ale także z pozostałymi meblami. Wybranie stołu tylko z pozoru wydaje się proste.