Zanim kupisz nowe mieszkanie

Zanim kupisz nowe mieszkanie

Spisanie umowy z deweloperem to podstawowa czynność, którą muszą wykonać osoby, które zamierzają kupić nowe mieszkania w Poznaniu czy w innym mieście. Prawo, które aktualnie obowiązuje w naszym kraju chroni prawa osób, które nabywają nowe mieszkania. Nakłada więc na dewelopera oferującego np. mieszkania na sprzedaż w Poznaniu szereg obowiązków.

Najważniejsze informacje zawiera prospekt informacyjny

Pomocą w podjęciu ostatecznej decyzji osobom, które interesują mieszkania deweloperskie w Poznaniu lub innym mieście przychodzi prospekt informacyjny. Każdy deweloper, który oferuje na sprzedaż nowe mieszkania ma obowiązek taki dokument przygotować. Zakres informacji zamieszczonych w prospekcie określa ustawa. Osoby, które interesują zarówno mieszkania deweloperskie w Poznaniu, jak i w innym mieście powinny się z nim dokładnie zapoznać. Prospekt informacyjny złożony jest z dwóch części; jedna jest ogólna i odnosi się do poznańskie inwestycje mieszkaniowe, druga jest indywidualna i dotyczy konkretnego lokalu.

Forma umowy deweloperskiej

Osoby, które zamierzają nabyć nowe mieszkania powinny pamiętać, że umowa z deweloperem musi zostać zawarta w formie aktu notarialnego. Tylko umowa zawarta w takiej formie jest ważna. Nie można o tym zapominać w chwili kupowania mieszkania od dewelopera czy w Poznaniu, czy innym mieście.

Nowe mieszkania w Poznaniu znajdują wielu nabywców. Jeśli kogoś interesuje temat mieszkania deweloperskie w Poznaniu, zachęcamy do lektury naszego wcześniejszego artykułu.