Czy sadownicy mogą liczyć na pomoc?

Czy sadownicy mogą liczyć na pomoc?

W Polsce istnieje branża rolnica, jaka jest sadownictwo ekologiczne, choć z pewnością łatwo nie mają. Jak w przypadku każdej uprawy, również sadownikom nie zawsze sprzyja pogoda, odpowiednia temperatura powietrza oraz sama sprzedaż owoców na rynku. Portal sadowniczy prezentuje wiele nowinek i artykułów, dzięki którym sadownictwo może prężniej się rozwijać, a sami sadownicy mogą zdobywać potrzebne im doświadczenie.

Sadownictwo ekologiczne nie jest łatwe

Jak sama nazwa wskazuje sadownictwo ekologiczne dotyczy uprawy owoców tylko i wyłącznie metodami ekologicznymi, co wiąże się z nie nawożeniem sztucznymi mieszankami sadów, ze stosowaniem jedynie ekologicznych środków ochrony roślin. Warunki pogodowe często nie pomagają, a i sytuacja na rynku sadowniczym bywa zmienna.

Codziennie staramy się przekazywać aktualne wiadomości sadownicze, dzięki którym wszyscy sadownicy będą mogli jeszcze lepiej uprawiać swoje drzewka i krzewy owocowe. Czasami komunikaty sadownicze naprawdę pomagają, szczególnie w sytuacji gdy nadciąga nieoczekiwany przymrozek wiosenny, długotrwałe deszcze ulewne czy trwające kilka tygodni pory bezdeszczowe. Sadownictwo musi się wzajemnie wspierać, aby każdy rolnik miał ze swoich upraw wymierne korzyści.

Wiadomości sadownicze – covid19

Niestety sytuacja epidemiologiczna nie pomaga, transport i sprzedaż zebranych owoców jest utrudniona, przez co sadownictwo ekologiczne może w tym sezonie stracić. Mimo wszystko zachęcamy do odwiedzin naszego serwisu, gdzie zamieszczamy aktualne wiadomości sadownicze, a wszystko po to aby każdy sadownik był z nowinkami na bieżąco. Mamy nadzieję że epidemia nie wpłynie niekorzystnie na uprawę i sprzedaż owoców z sadów w naszym kraju, a eksport będzie płynnie obsługiwany.