Dlaczego warto zmieniać opony na zimowe?

Dlaczego warto zmieniać opony na zimowe?

W Polsce nie ma jeszcze przepisów, które nakładałyby na kierowców jazdę na oponach dostosowanych do pory roku. Mimo to przybywa kierowców, którzy przed nadejściem zimy zmieniają opony letnie na zimowe.

Jaka jest dobra opona na zimę?

Opony samochodowe na zimę różnią się od tych przeznaczonych do jazdy latem bieżnikiem oraz rodzajem gumy użytej do ich wyprodukowania. Guma, z której produkowane są zimowe opony samochodowe w niskiej temperaturze nie twardnieje, opony nadal zachowują elastyczność. Gdy temperatura na zewnątrz zaczyna się utrzymywać w granicach 5-7 stopni Celsjusza, specjaliści od bezpieczeństwa jazdy zalecają zmianę opony letnich na zimowe. Opony samochodowe na zimę mają znacznie głębszy bieżnik niż letnie. W zimowych jego głębokość wynosi minimum 4 cm.

Gdzie kupować opony?

Guma, z której wyprodukowane są opony po pewnym czasie zaczyna tracić swoje właściwości. Dlatego też kierowcy, którzy chcą mieć pewność, że wybrane przez nich opony nie są stare, powinni wybrać sprawdzonego sprzedawcę. Tanie opony zimowe mogą kupić na przykład u dużego dystrybutora prowadzącego sprzedaż online. W jego ofercie klienci znajdą tanie opony zimowe do różnych typów i modeli samochodów. Wszystkie opony, także tanie opony zimowe muszą być dobrane pod kątem rozmiaru. Nowe opony samochodowe zdecydowanie najlepiej jest kupować kierując się zaleceniami producenta. Dobry internetowy sprzedawca, który oferuje nowe opony samochodowe także służą pomocą pomocą przy wybraniu właściwych opon. Cechą, która charakteryzuje tanie opony zimowe jest symetryczna rzeźba bieżnika. To nowe opony samochodowe maja bardzo dobre parametry.