Jaką zastawę stołową kupić?

Jaką zastawę stołową kupić?

Zastawa stołowa jest takim elementem wyposażenia domu, że wcześniej lub później niemal każdy z nas stanie przed koniecznością jej zakupu. W stacjonarnych i internetowych sklepach z artykułami domowymi jest ogromny wybór różnego rodzaju zastaw stołowych. Jaką warto więc kupić?

Zestawy porcelanowe są zawsze na czasie

Zastawy obiadowe, które dostępne są dzisiaj w sklepach wykonane są z bardzo różnych surowców. Do wyboru są serwisy fajansowe i porcelanowe. Te pierwsze są najczęściej bardzo kolorowe. Ogromną zaletą serwisów fajansowych jest bardzo atrakcyjna cena. Serwisy porcelanowe są już o wiele droższe od tych fajansowych. Więcej na temat zestawów obiadowych można przeczytać w naszym artykule „Kupujemy zastawę stołową”. Wybór zarówno serwisów porcelanowych jak i tych z fajansu jest bardzo duży. Różnią się one między sobą między innymi ilością elementów. Do wyboru są zastawy na 6 lub na 12 osób. Rzadziej można spotkać serwis na 24 osoby. W niektórych sklepach można kupić zestaw obiadowy połączony z zestawem kawowym.

Zestaw stołowy: o czym pamiętać?

Kupując zestaw stołowy musimy sobie przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, jaką kwotę jesteśmy w stanie wydać na zakupach. Warto pamiętać, że cena uzależniona jest nie tylko od tego, czy jest to serwis porcelanowy czy fajansowy, ale także od tego, z jakiej ilości elementów jest on złożony. Najdroższe są serwisy porcelanowe przeznaczone dla 12 osób. Na cenę serwisu wpływa także marka. Im producent jest bardziej znany, tym za serwis trzeba zapłacić więcej.