Kupujemy nowoczesny stół

Kupujemy nowoczesny stół

Nasze wnętrza zyskują coraz większy metraż. Nie ma więc problemu, aby na przykład w jadalni zmieścił się stół.

Stół nowoczesny: o czym pamiętać na zakupach?

Stoły – bardziej lub mniej tradycyjne – można kupić bez problemów w każdym sklepie meblarskim. Szukają idealnego stołu nie można jednak zapomnieć o wielkości pomieszczenia, liczbie osób, które ewentualnie będziemy przy nim gościć oraz o wystroju wnętrza. Nowoczesne stoły charakteryzują się bardzo prostymi kształtami, stąd też pasują do wnętrz, w których nie ma nadmiaru ozdób. We wnętrzach, w których króluje minimalizm doskonale sprawdzą się nowoczesne stoły, w których drewno połączono ze szkłem albo stalą. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule „Nowoczesne stoły do jadalni i salonu”. Nowoczesne stoły pasują do wnętrz w chłodnej tonacji kolorystycznej.

Stół nowoczesny: jaki kształt wybrać?

Stoły mogą mieć bardzo różne kształty. Stoły okrągłe zajmują najmniej miejsca. Nowoczesny stół może też być kwadratowy lub prostokątny. Gdy przewidujemy, że przy stole zasiadać będzie duża liczba osób warto postawić na stół nowoczesny, który można rozłożyć. Złożony stół nowoczesny zajmie mało miejsca. Stół nowoczesny niekoniecznie musi być w kolorze drewna. Chętnie kupowane także te w kolorze białym i czarnym. Biały nowoczesny stół świetnie będzie pasował do wnętrz urządzonych w skandynawskim stylu.

Ceny stołów są bardzo zróżnicowane. Wybierając stół nowoczesny warto pamiętać o tym, jaką sumę możemy przeznaczyć na jego zakup.