Lampy stołowe – czy warto je kupować?

Lampy stołowe – czy warto je kupować?

Lampy stołowe w stylizacji wnętrz pojawiają się raczej rzadko – oczywiście, wszystko zależy jakie pomieszczenie aranżujemy, gdyż w przypadku gabinetów czy pokoi dziecięcych są rzeczywiście niezbędne! Nieco mniej spotyka się podobnych lamp w salonach, albo w kuchni – a ja podpowiadam, że warto zainteresować się tematem, ponieważ najnowsze modele są bardzo interesującą i mogą zupełnie odmienić przestrzeń, w której się znajdują!

Podstawowe pytanie brzmi – czy lampy muszą zawsze do siebie pasować?

To znaczy, czy jeśli kupiłam lampę stojącą, podłogową która jest czarna, plastikowa, to muszę dobrać do niej wszystkie podobne? I tak, i nie – z jednej strony w ten sposób tworzymy bardziej spójną przestrzeń, ale z drugiej strony wnętrza nowoczesne lubią oryginalność i często warto kupić dwie, mniej wyraziste lampy wiszące, by zaakcentować przestrzeń właśnie jedną, atrakcyjną stojącą czy stołową. Polecam wszystkim zwłaszcza lampy stołowe szklane. To produkty, które tylko pozornie są delikatne – mogą stanowić lekki dodatek, odmieniający salon czy sypialnię!

Lampy stołowe szklane mogą być kolorowe, białe, a nawet przejrzyste, bo wykonane z kryształu. W tej chwili występują w różnych, coraz bardziej fantazyjnych kształtach, więc będą stanowiły zgrabny punkt w pokoju. Można postawić na klasykę, albo zainteresować się modelami przypominającymi świece czy reflektory – jak CUBETTO czy EYES marki FABBIANI. Jeśli chodzi o lampy stołowe, cena ich jest niższa niż na przykład eleganckich lamp stojących. Można więc oszczędzić, a jednocześnie podnieść prestiż jeśli chodzi o wygląd pomieszczenia. Lampy stołowe szklane dają dobre światło – są więc również funkcjonalne.