Zastawa stołowa: jaką wybrać?

Zastawa stołowa: jaką wybrać?

Zastawa stołowa jest niezbędna niemal każdemu z nas. Kupowana jest jednak stosunkowo rzadko; jest bowiem artykułem, który większości z nas służy niemal przez całe życie. Jaki serwis kupić?

Zestaw obiadowy z porcelany: czy warto go kupić?

Zestaw stołowy szczególnie ten z porcelany renomowanego producenta nie jest tani. Tego typu serwisy bardzo często kupowane są przez osoby, które poszukują wyjątkowego, eleganckiego prezentu. Wśród porcelanowych serwisów wyróżnić można takie na sześć lub na dwanaście osób. W każdym z tych zestawów znajdą się płytkie i głębokie talerze oraz półmiski. W serwisie na dwanaście osób znajdą się także inne elementy, których próżno szukać w serwisie na sześć osób. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule „Kupujmy zastawę stołową”. Zestawy obiadowe z porcelany mają bardzo różny dekor. Znaleźć można wśród nich serwisy bardzo skromne, jak również i takie z bardzo bogatym, niemal barokowym lub rokokowym dekorem.

Zestaw stołowy: nie tylko porcelana

Porcelana to tylko jeden z surowców do produkcji serwisów obiadowych. W sklepach są także serwisy z fajansu. Są znacznie tańsze niż te porcelanowe. Najczęściej więc służą nam jako zestawy stołowe na co dzień. Do wyboru mamy również zestawy z porcelitu. Ich cena także jest bardzo atrakcyjna. Zarówno porcelanowa, porcelitowa, jak i fajansowa zastawa może być biała lub kolorowa. Każda też może składać się z różnej liczby elementów. Uzupełnieniem serwisu obiadowego może być taki sam serwis kawowy.