O uszczelniaczach akrylowych

O uszczelniaczach akrylowych

Branża budowlana wykorzystuje szereg różnego rodzaju uszczelniaczy. Wyjątkowo popularne z uwagi na swoje szczególne właściwości są uszczelniacze akrylowe.

Do jakich zastosowań można je wykorzystać?

Producenci chemii budowlanej jako jeden z rodzajów uszczelniaczy proponują nam akryl. Tym, co odróżnia akryl od uszczelniaczy silikonowych jest to, że można je malować. Akryl dostępny jest w podobnych opakowaniach jak uszczelniacze silikonowe. Akryle są jednak uszczelniaczami przeznaczonymi do stosowania wewnątrz pomieszczeń, tylko niewielka grupa przeznaczona jest także do stosowania na zewnątrz. Cechą, która wyróżnia akryle jest bardzo dobra przyczepność. Akryle sprawdzają się do uszczelniania i wypełniania rys oraz szczelin w bardzo różnorodnych materiałach. Doskonale radzą sobie z betonem, płytami gipsowo-kartonowymi, cegłą, gipsem, drewnem oraz materiałami drewnopochodnymi. Bardzo niekorzystnie wpływa na nie długotrwały kontakt z wilgocią, zaleca się więc stosować je przede wszystkim w suchych pomieszczeniach.

Rodzaje akryli dostępnych na rynku

Producenci oferują bardzo szeroki wybór uszczelniaczy akrylowych. W ofercie jest między innymi akryl biały. Akryl biały przeznaczony do farb lateksowych jest produktem bezpiecznym dla alergików. Akryl biały może służyć między innymi do wypełniania połączeń w płytach gipsowo-kartonowych. Oprócz akryli malarskich producenci chemii budowlanej oferują akryle o szybkim działaniu, akryle do kanałów wentylacyjnych oraz akryle do tynków. Uszczelniacze akrylowe nie wchodzą w reakcje z metalami.