Powietrzne pompy ciepła typu monoblok

Powietrzne pompy ciepła typu monoblok

Pompy ciepła to urządzenia grzewcze, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Pobierają one energię niezbędną do ogrzania budynku i przygotowania ciepłej wody między innymi z powietrza. Powietrzne pompy ciepła mogą być typu monoblok lub split. Pompa monoblok składa się z takich samych elementów jak pompa split. Składa się jednak tylko z jednej części.

Dlaczego warto wybrać pompę typu monoblok?

Dzięki temu, że pompa monoblok składa się tylko z jednej części, jej montaż jest naprawdę bardzo prosty. Plusem jest też to, że czynnikiem roboczym pompa monoblok jest napełniana przez producenta. Jest urządzeniem hermetycznym, nie musi przechodzić okresowych przeglądów szczelności. Dzięki temu użytkownicy nie muszą ponosić dodatkowych kosztów. Co więcej, instalator, który będzie pompę ciepła typu monoblok nie musi posiadać uprawnień F-gazowych. Pompy ciepła monoblok posiadają dobrą izolację akustyczną. Poziom hałasu, które emitują monoblok pompy ciepła jest więc naprawdę bardzo niski.

Jakie pompy ciepła monoblok znajdują się w sprzedaży?

Pompy ciepła monoblok mogą być montowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.
Zarówno zewnętrzna, jak i wewnętrzna pompa ciepła typu monoblok jest bardzo wydajnym urządzeniem grzewczym. Każda pompa ciepła typu monoblok może być podłączona do instalacji fotowoltaicznej. Dzięki temu pompy ciepła typu monoblok będzie urządzeniem grzewczym wyjątkowo tanim w eksploatacji. Osoby, które interesuje pompa ciepła typu monoblok kupią ją bez problemu.