Wysokiej jakości pompy ciepła monoblok

Wysokiej jakości pompy ciepła monoblok

Coraz więcej osób poszukuje urządzeń grzewczych, które zapewnią wydajne i stosunkowo tanie ogrzewanie. Obecnie często wybieranym urządzeniem grzewczym są pompy ciepła. Występują one w dwóch typach: monoblok i split. Te pierwsze cieszą się bardzo dużą popularnością. Zobaczmy, jakie zalety ma pompa monoblok.

Czym charakteryzuje się monoblok pompa?

Pompa monoblok i split są zbudowane z takich samych podzespołów. Różnica w ich budowie polega na tym, że są one odmienne rozmieszczone. W efekcie pompa monoblok ma bardziej zwarta budowę, jest szczelniejsza, a tym samym trwalsza. Do tego pompa ciepła monoblok ma fabrycznie zamontowany układ chłodniczy. Dzięki temu pompa ciepła monoblok może być montowana przez instalatora, który nie posiada uprawnień F-gazowych. Nie trzeba też regularnie sprawdzać jej szczelności, co dla użytkowników oznacza mniejsze koszty eksploatacji.

Jakie są rodzaje pomp ciepła typu monoblok?

Warto jeszcze dodać, że pompy ciepła monoblok posiadają bardzo dobrą izolację akustyczną. Dzięki temu pompy ciepła monoblok są urządzeniami, które pracują naprawdę bardzo cicho. W sprzedaży znajdują się monoblok pompy ciepła wewnętrzne oraz zewnętrzne. Wewnętrzna pompa ciepła typu monoblok zajmuje niewiele miejsca, z powodzeniem można ją ustawić w domu. Wewnętrzna pompa ciepła typu monoblok jest też stosunkowo tania w zakupie. Zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna pompa ciepła typu monoblok jest bardzo wydajnymi urządzeniami grzewczymi. Doskonale też współpracują z instalacją fotowoltaiczną.