Informacje o uszczelniaczach akrylowych

Informacje o uszczelniaczach akrylowych

Uszczelniacze należą do produktów wykorzystywanych nie tylko przez profesjonalne ekipy budowlane. Akryl ma właściwości, które sprawiają, że chętnie jest on wykorzystywany także w przypadku drobnych napraw i prac remontowych.

Jakie jest zastosowanie tych uszczelniaczy?

Akryl to uszczelniacz o bardzo szerokim spektrum wykorzystania. Idealnie gładkie ściany można osiągnąć dzisiaj między innymi montując płyty gipsowo-kartonowe. Spoiny między nimi można pokryć wybierając właśnie akryl. W przeważającej części akryle to produkty przeznaczone do stosowania wewnątrz budynków. W tej grupie są jednak także akryle, które można stosować także na zewnątrz. Jednak tych produktów jest zdecydowanie mniej. Akryle wyróżniają się bardzo dobrą przyczepnością. W efekcie mogą być używane do bardzo różnych podłoży. Obok płyt gipsowo-kartonowych, uszczelniacze akrylowe wykorzystuje się do wypełniania rys i szczelin w podłożu wykonanym z cegły lub betonu. Ich plusem jest też to, że można użyć je do wypełnienia szczelin i rys w przedmiotach wykonanych z drewna oraz drewnopochodnych.

Rodzaje akryli dostępne na rynku

W ofercie jednego z producentów chemii budowlanej znajdziemy kilka rodzajów uszczelniaczy akrylowych. Wśród nich są między innymi białe akryle przeznaczone do stosowania pod farby lateksowe. Białe akryle nie uczulają, nie wywołują podrażnień. Białe akryle są więc bezpieczne dla osób z alergią. Białe akryle wchodzą w skład akryli malarskich. Oprócz w nich w ofercie są również akryle do kanałów wentylacyjnych, szybko działające oraz akryle do tynków. Akryle to szeroka gama uszczelniaczy. Preparaty te dostępne są w kartuszach.