Kupujemy opony zimowe

Kupujemy opony zimowe

W wielu krajach istnieje ustawowy obowiązek zmiany opon letnich na zimowe. W Polsce takie przepisy dotychczas nie zostały wprowadzone, ale mimo to wielu kierowców zmienia jesienią letnie opony na „zimówki”. Czym kierowcy powinni się sugerować wybierając opony zimowe?

Zimowe opony – jakie powinna mieć cechy?

Opony zimowe powinno się zakładać, gdy przez kilka dni z rzędu temperatura na zewnątrz jest niższa niż 5 stopni Celsjusza. Opony zimowe produkowane są z innego rodzaju gumy niż letnie. W odróżnieniu więc od tych na sezon letni nie twardnieją i nie tracą elastyczności pod wpływem niskiej temperatury. Zimowe opony samochodowe od letnich różnią się także głębokością i rzeźbą bieżnika. Mało popularne są opony samochodowe do jazdy zimą, które mają symetryczną rzeźbę bieżnika. Zimowe opony samochodowe mogą mieć także bieżnik kierunkowy. Opony samochodowe z bieżnikiem kierunkowym bardzo dobrze radzą sobie z odprowadzaniem wody i śniegu. Są to opony, które śmiało można polecić na sezon jesienno-zimowy. Małą popularnością cieszą się wśród polskich kierowców opony z bieżnikiem asymetrycznym. Dla wielu nowe opony samochodowe z taką rzeźbą bieżnika są po prostu zbyt drogie.

Gdzie kupować opony?

Nowe opony samochodowe można kupić niemal wszędzie. Z uwagi na to, że opony mniej więcej po 5 latach stają się stare, nowe opony samochodowe najlepiej jest kupować u sprawdzonego dystrybutora. To gwarancja, że są to opony naprawdę nowe, a nie takie, które już od kilku lat są składowane w magazynie. Dobrej jakości opony samochodowe można kupić u sprawdzonego sprzedawcy internetowego. Atrakcyjne ceny i szeroki wybór opon do różnych pojazdów są jednymi z największych jego atutów.