Kupujemy węgiel: jako wybrać?

Kupujemy węgiel: jako wybrać?

Węgiel kamienny to opał, który od lat wykorzystujemy do ogrzewania swoich domów. Jaki wybrać skoro w składach opałowych jest kilka rodzajów węgla różniących się między innymi ceną?

Węgiel, który naprawdę opłaca się kupić

Jeśli zależy nam na kupieniu węgla bardzo wysokiej jakości, to nie powinniśmy się wahać i postawić na węgiel kamienny w kostce. Węgiel kamienny kostka jest na rynku jednym z rodzajów węgla o wysokiej kaloryczności. Węgiel kamienny kostka, gdy jest spalany daje bardzo dużo ciepła; używając w swojej kotłowni węgiel kamienny kostka nawet w mroźną zimę będziemy mieli ciepło bez konieczności spalenia znacznie więcej węgla. Węgiel kamienny w kostce może być z polskich lub zagranicznych kopalń. Dobre składy opałowe kupują węgiel kamienny w kostce od rzetelnych importerów, którzy sprowadzają go z Kuźnieckiego Zagłębia Węglowego. Jest to węgiel kamienny bardzo wysokiej jakości.

Tani nie znaczy niskiej jakości

Niższa cena węgla z importu nie musi oznaczać, że jest on niskiej jakości. Węgiel kamienny workowany, którzy oferują składy opałowe powinien być tak samo wysokiej jakości jak ten sprzedawany luzem. Węgiel kamienny workowany, który jest dobrej jakości jest nie tylko kaloryczny, ale zawiera także małą ilość popiołu i siarki. Węgiel kamienny workowany można przechowywać na świeżym powietrzu bez obawy o utratę jego właściwości.

Zakup węgla na zimę oznacza spory wydatek; należy więc kupować go u sprawdzonych sprzedawców. Więcej o tym, jak wybrać dobry węgiel przeczytacie w naszym innym artykule.