Obowiązki dewelopera

Obowiązki dewelopera

Niezależnie od tego, czy interesują nas nowe mieszkania w Poznaniu, czy decydujemy się na inne miasto, zawsze z wybranym deweloperem musimy spisać stosowną umowę. Obowiązujące aktualnie prawo bardzo dokładnie określa jakie są obowiązki dewelopera. Zanim się im przyjrzymy, warto pamiętać, że tyczą się one wszystkich deweloperów. Nie ma więc znaczenia, czy nasz deweloper to poznański deweloper czy na przykład krakowski bądź wrocławski.

Prospekt informacyjny

Obowiązkiem każdego dewelopera jest sporządzenie – jeszcze przed zawarciem umowy – tak zwanego prospektu informacyjnego. Odnosi się on do przedsięwzięcia deweloperskiego. To, jak dokument ten powinien wyglądać określa załącznik do Ustawy o ochronie praw nabywcy domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego. Warto się z nim zapoznać. Dzięki temu będziemy wiedzieli, że deweloper oferujący mieszkania w Poznaniu prawidłowo przygotował prospekt.

Zawarcie umowy

Każdy deweloperczy to deweloper w Poznaniu czy innym mieście – ma obowiązek sporządzić umowę deweloperską w formie aktu notarialnego. Jeśli tak się nie stanie, umowa jest nieważna. Warto o tym pamiętać, jeśli interesują nas na przykład mieszkania w Poznaniu.

Nowe mieszkania w Poznaniu cieszą się ogromną popularnością. Podobnie jest w innych miastach. Nie trudno się więc dziwić, że deweloperzy mają pełne ręce roboty. Jeśli kogoś interesuje temat dotyczący mieszkań i Poznania, zachęcamy do lektury naszego poprzedniego artykułu. Mówimy w nim o tym dlaczego warto zamieszkać właśnie w Poznaniu.