Znaczenie mąki w pizzy

Znaczenie mąki w pizzy

Każdy właściciel pizzerii wie, że dobrej jakości pizza Łódź wymaga zastosowania odpowiedniej mąki. Rodzaj mąki nie wpływa bezpośrednio na smak pizzy, ale może uniemożliwić osiągnięcie przez ciasto cech jakościowych niezbędnych do pełnego zaprezentowania możliwości twoje pizzerii.

Zacznij od podstaw

Pizza z dostawą Łódź musi mieć określone jakościowe parametry. Mąka jest podstawą twojego biznesu, bez niej nie byłoby produktu końcowego, a gdy coś pójdzie nie tak z twoją pizzą, jest to pierwszy punkt, na który należy zwrócić uwagę. Wielu liderów pizzerii najpierw sprawdza czas i temperaturę pieczenia, ale nie przychodzi im do głowy, że po prostu używają niewłaściwej mąki.

Czy wiesz, dlaczego używasz tej konkretnej mąki? Czy sprawdziłeś mąkę z inną zawartością białka przed zatrzymaniem się w bieżącym widoku, czy po prostu poszedłeś na uboczu? Smak, blask, lekkość, wysokość z boku, chrupanie, miękkość – wszystkie te parametry pizzy można poprawić, jeśli zmienisz mąkę.

Znaczenie mąki do pizzy

Na przykład pizza wyprodukowana w stylu nowojorskim wymaga bogatej w białko mąki, aby krawędzie były wysokie. Pizza w stylu neapolitańskim potrzebuje słabszej mąki: wysoka zawartość glutenu zapobiegnie wzrostowi ciasta w piekarniku o wysokiej temperaturze. W zależności od tego, jaka pizza online Łódź jest oferowana przez dany zakład, należy użyć odpowiedniej jakości mąki. Czas fermentacji może również znacznie wpłynąć na smak gotowego produktu.

Zazwyczaj smak pizzy zależy bardziej od rodzaju drożdży i cyklu fermentacji niż od mąki. Normalna biała mąka nie ma jasnego smaku, ale jeśli jest fermentowana przez kilka dni, drożdże wytwarzają różne rodzaje kwasów i złożone substancje organiczne, które tworzą mocny smak. Dlatego, jeśli chcesz otwierać biznes, gdzie będzie dostępna pizza na telefon Łódź, na początku dowiedz się jakiej mąki musisz użyć.