E-urlopy: program dla kadrowców

E-urlopy: program dla kadrowców

Wraz z powszechnym dostępem do internetu zmianie uległo wiele sfer naszego życia. Drogą online możemy nie tylko zrobić zakupy, ale także pozałatwiać coraz więcej spraw w urzędach, możemy na przykład drogą elektroniczną założyć działalność gospodarczą. W wielu firmach zastosowano też nowoczesne rozwiązania umożliwiające pracownikom składania wniosków o urlop drogą online. Taką możliwość mają pracownicy tych firm, w których postawiono na komputerowy program do urlopów.

Co to za rozwiązanie?

Program do urlopów to rozwiązanie, na które naprawdę warto postawić. Program do urlopów ma wiele zalet. Jedną z nich jest to, że sprawdza się on w średnich i dużych firmach zarówno usługowych, produkcyjnych, jak i handlowych. Program pozwala na swobodne kontrolowanie planów urlopowych, ale nie tylko. Zawiera on również dodatkowe funkcje, które pozwalają na kontrolowanie między innymi zwolnień lekarskich, odbierania nadgodzin czy usprawiedliwionych bądź nieusprawiedliwionych nieobecności w pracy.

Składanie wniosków w programie do urlopów

Kolejną, bardzo ważną zaletą programu jest to, że można w nim generować wnioski o każdy rodzaj urlopu, który zapisany został w Kodeksie Pracy. Pracownicy mogą więc drogą online składać wnioski nie tylko o urlop wypoczynkowy, ale także macierzyński lub „tacierzyński”, okolicznościowy, opiekuńczy, na żądanie. System umożliwia także złożenie wniosku o udzielenie urlopu bezpłatnego. Pełen dostęp do wniosków mają pracownicy działu kadr, pracodawcy i pracownicy. Program oznacza oszczędność czasu i papieru.