Jak kupować mieszkanie?

Jak kupować mieszkanie?

Kupowanie mieszkania to raczej długotrwały proces. Zanim podejmiemy decyzję i podpiszemy umowę, warto zastanowić się, jakie mieszkanie spełni nasze oczekiwania i sprawi, że będziemy w nim szczęśliwi.

Lokalizacja ma znaczenie

Lokalizacja naszego wymarzonego mieszkania jest chyba najważniejszą rzeczą. Nawet piękne, duże mieszkanie, znajdujące się zbyt daleko od miejsca gdzie pracujemy czy przebywamy w ciągu dnia potrafi sprawić, że będziemy bardziej sfrustrowani koniecznością codziennych dojazdów niż zadowoleni. Co zrobić? Przede wszystkim należy zastanowić się nad własnymi potrzebami i trybem życia, który prowadzimy i wybrać dzielnicę miasta – Wildę, Łazarz czy Stare Miasto. Preferujesz ciszę i spokój? Mieszkanie na Wildzie spełni twoje oczekiwania lepiej niż to zlokalizowane w ścisłym centrum. Poruszasz się komunikacją miejską? Sprawdź jej dostępność.

Metraż i rozkład

Wielkość mieszkania ma znaczenie. Zastanów się nie tylko nad tym, jakiego mieszkania potrzebujesz aktualnie, ale i jakiego potrzebować będziesz za 10 lat. To inwestycja na lata, dlatego powinna być dość dobrze przemyślana. Lokal powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Planujesz powiększenie rodziny? Zwróć uwagę na to, ile pokoi ma mieszkanie i czy w budynku znajduje się winda.

Inne udogodnienia

Wiele budynków mieszkalnych wyposażonych jest w dodatkowe udogodnienia takie jak winda czy miejsce parkingowe w garażu lub pomieszczenia gospodarcze. Nie są one bez znaczenia przy codziennym funkcjonowaniu, dlatego warto dowiedzieć się czy znajdują się w ofercie naszego wymarzonego mieszkania.