Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego?

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego?

Marzy Ci się własne mieszkanie? Nie podejmuj decyzji pochopnie, rozważ wszystkie warianty i skorzystaj ze wskazówek specjalistów. Mieszkanie na Wildzie od dewelopera czy z rynku wtórnego? Kupno mieszkania to inwestycja na lata, dlatego warto poświęcić czas i energię, tak by nowe mieszkanie było faktycznie tym wymarzonym i spełniało nasze potrzeby.

Mieszkanie od dewelopera

Pierwszą i najważniejszą zaletą, jest pewność, że będziemy pierwszymi lokatorami. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego mamy gwarancję jakości – wszystko jest nowe. Nie musimy się zastanawiać co kryje się pod warstwą farby i przeprowadzać kosztownych remontów, a dom nie zamienia się w skarbonkę. Wyposażenie mieszkania, kolor ścian, rodzaj płytek ceramicznych w łazience czy w kuchni zależy od nas.

Deweloperzy często idą na rękę jeśli chodzi o wygląd mieszkania i rozkład pomieszczeń. To gwarantuje dopasowanie mieszkania do naszych potrzeb. Mieszkania z rynku pierwotnego często też wiążą się z nowszym budownictwem oraz dodatkowymi udogodnieniami w postaci zadaszonego miejsca parkingowego we wspólnym garażu, dużym balkonem, windą czy możliwością korzystania z pomieszczeń gospodarczych. To też większy wybór mieszkań w obrębie jednej lokalizacji jeśli zależy ci na konkretnej dzielnicy i szukasz mieszkania np. na Wildzie.

Mieszkanie z rynku wtórnego

Mieszkania z rynku wtórnego to zdecydowanie tańsza opcja. Kupując takie mieszkanie nie mamy jednak pewności kto mieszkał przed nami i czy w mieszkaniu nie kryje się ukryty pod warstwą farby niebezpieczny grzyb. Zapoznaj się z księgą wieczystą i aktem notarialnym by mieć pewność, że mieszkanie nie jest zadłużone lub objęte umową o dożywocie. Warto zapytać też, dlaczego lokal jest sprzedawany i jakie wcześniej były prowadzone w nim remonty.