Jak wykorzystać szkło we wnętrzach?

Jak wykorzystać szkło we wnętrzach?

Kiedy jesteśmy na etapie wykończenia wnętrz, szczególnie gdy mamy do zagospodarowania duży dom mieszkalny, warto zastanowić się nad różnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Jednym z takich rozwiązań może być szkło na balustrady, które nie tylko doskonale się prezentuje we wnętrzu, ale również jest łatwe w utrzymaniu czystości.

Dodatkowo balustrada ze szkła to bardzo bezpieczny element wykończenia wnętrza, można ją także zastosować na zewnątrz budynku. Daje ona wizualnie bardzo ładny wygląd, powiększa optycznie pomieszczenie i doświetla je, albowiem promienie słoneczne doskonale przebijają się nawet przez grubą taflę szkła.

Balustrady, ścianki i panele ze szkła

Istnieje wiele zastosowań szkła w domu, choć do najpopularniejszych zalicza się szklane kabiny prysznicowe w łazience oraz panele szklane w kuchni. Innym dość popularnym zastosowaniem szkła w domu jest również balustrada z szyby, która jest bezpieczna i dobrze zachowuje się nawet przy małych dzieciach.

Taka szyba wykonana jest z najwyższej jakości szkła hartowanego, które jest potwierdzone normą państwową, dzięki czemu można je bezpiecznie montować wewnątrz oraz na zewnątrz domu. Szkło nadaje się także na drzwi, a szklane drzwi to dodatkowe rozjaśnienie pomieszczenia.

Aranżacja schodów wewnętrznych

Jak już wspomnieliśmy obecnie szkło we wnętrzu można zastosować praktycznie na każdej powierzchni, sprawdzi się również rozwiązanie na schodach, gdzie szkło na balustrady cena wygląda wprost imponująco, nie zaciemniając i tak zwykle ciemnego korytarza ze schodami na piętro. Zamiast tradycyjnego metalu czy drewna, możemy postawić zarówno na szklane balustrady jak i szklane stopnie, a każdy z tych elementów wyposażenia będzie pełni bezpieczny.