Kiedy można mówić o niepłodności?

Kiedy można mówić o niepłodności?

Niepłodność to z pewnością rosnący problem, z którym może borykać się ponad 70 milionów par na całym świecie. Został on wręcz nazwany przez Światową Organizację Zdrowia chorobą cywilizacyjną, co tylko świadczy o jego skali. Niepłodność dotyka zarówno dojrzałe pary, jak i młode małżeństwa, chcące założyć swoją rodzinę. Dla wielu osób klinika in vitro wydaje się być rozwiązaniem problemu, kiedy jednak należy ją odwiedzić? 

Nie panikuj, poczekaj

Lekarze, podobnie jak kliniki in vitro, często odwiedzani są przez zatroskane pary, które od niedawna starają się o dziecko. Nie jest to dobre podejście. Niepłodność spowodowana może być przez wiele czynników, które w danym okresie często mogą negatywnie odbijać się na zdrowiu.

Nieodpowiednia dieta, brak ruchu, a nawet stres często uniemożliwiają poczęcie. Zalecany jest więc w takich przypadkach spokój. Niepłodność można stwierdzić u danej pary dopiero po roku jej współżycia, odbywającego się bez stosowania antykoncepcji. 

Wykonaj wszystkie badania

Niepłodność nie jest tym samym co bezpłodność. W wielu przypadkach można ją całkowicie wyleczyć różnymi metodami. Dużo par decyduje się chociażby na klinikę in vitro w Poznaniu, Warszawie, bądź też Białymstoku. W zależności od metody para musi wykonać serię badań. Specjalista musi również przeprowadzić z nią szczegółowy wywiad, bez którego trafna diagnostyka byłaby wręcz niemożliwa.

Jest to bardzo ważny etap, gdyż w zależności od  jego wyników, lekarz jest w stanie zaproponować nie tylko skuteczne leczenie, ale również takie, które nie będzie zagrażać zdrowiu pacjentek. 

Nieprzychylna opinia publiczna 

Zdarza się, że klinika in vitro w opinii publicznej jest komentowana w nieprzychylny sposób. Wielu ludzi z oburzeniem odnosi się do praktyk, które są w niej stosowane, nie myśląc przy tym o parach dotkniętych niepłodnością. Jest to dla wielu ludzi krzywdzące, a na pewno nie pomaga im to w tak stresującym etapie w życiu.

Dlatego tak ważne jest, by znaleźć placówkę, w której pacjenci będą czuli się w pełni komfortową.Taką gwarancję oferuje chociażby klinika in vitro w Warszawie, Poznaniu, czy też Białymstoku