Kilka wskazówek jak kupić nowe mieszkanie

Kilka wskazówek jak kupić nowe mieszkanie

Mieszkania z rynku pierwotnego cieszą się dość dużą popularnością ze względu na wysoki standard i duży wybór dostępnych wariantów nawet w obrębie jednego budynku. Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu mieszkania z rynku pierwotnego?

Krok 1: zbadaj okolicę

Lokalizacja jest jednym z aspektów, które determinują wybór konkretnego lokalu. Wybierz dzielnicę, w której chcesz mieszkać – obojętnie czy będzie to Nowe Miasto czy Wilda, zwróć uwagę na kwestie komunikacyjne – ewentualne korki lub dostępność komunikacji publicznej. Sprawdź też co znajduje się w okolicy – w zależności od twoich potrzeb – jak daleko jest do przedszkola, szkoły, ośrodka zdrowia czy sklepu spożywczego. Te aspekty mogą wydawać się początkowo mało istotne, ale przy codziennym funkcjonowaniu mają bardzo wysoki wpływ na zadowolenie i jakość życia.

Krok 2: stan deweloperski czy mieszkanie pod klucz?

Zastanów się czy chcesz kupić mieszkanie w stanie deweloperskim (wylana betonowa podłoga, tynkowane ściany i zamontowane parapety wewnętrzne) czy w wersji pod klucz z pełnym wykończeniem. Druga opcja jest zdecydowanie droższa, ale oszczędza czas, który i tak musielibyśmy poświęcić na przeprowadzenie remontu związanego z wykończeniem mieszkania – szukaniem płytkarza, malarza czy osoby, która położy podłogę.

Krok 3: zapytaj o dodatkowe udogodnienia

Nowe budownictwo to zwykle wyższy standard oferowanych usług. Mieszkania na Wildzie wyposażone są w balkony, a deweloperzy dbają o dodatkowe udogodnienia, które nierzadko mają wpływ na jakość naszego życia. Możliwość skorzystania z zadaszonego miejsca parkingowego lub pomieszczenia gospodarczego i windy to udogodnienia, które zdecydowanie podwyższają standard mieszkania.