Położenie komunikacyjne Wildy

Położenie komunikacyjne Wildy

Wilda należy do jednej z centralnych dzielnic Poznania, a na dodatek sąsiaduje ze Starówką. Całą Wildę przecinają trzy główne i najważniejsze ulice: Wierzbięcice, Górna Wilda i 28 czerwca 1956 r. Oczywiście nie można pominąć wielu mniejszych, często bocznych uliczek, bardzo urokliwych i świetnie oddających charakter całej dzielnicy.

Wilda jest także świetnie skomunikowana pod kątem transportu miejskiego. Przez całą dzielnice przejdziemy aż pięcioma różnymi liniami tramwajowymi, które kursują wzdłuż głównych ulic. Dojedziemy tu także autobusami miejskimi, zarówno w ciągu dnia i w nocy. Wielkim walorem jest także niedaleko położony dworzec PKP i PKS, które komunikują Wildę z innymi miejscowościami.

Nowe inwestycje w otoczeniu dawnej secesji

Różnorodność i mozaikowość Wildy przejawia się także w budownictwie. Spacerując po tej dzielnicy trafimy na przepiękne budynki z różnych epok. Nie bez powodu zespół urbanistyczno – architektoniczny Wildy został wpisany do rejestru zabytków. Znajdziemy tu bogato zdobione kamienice secesyjne, bardziej proste w formie budynki klasycystyczne, a także kompleksy industrialne, mieszczące się w południowej części dzielnicy.

Sporą uwagę wzbudzają również nowe mieszkania na Wildzie, które świetnie przełamują dawnego ducha, nadając dzielnicy świeżości i nowoczesności. Nowe budownictwo, które intensywnie powstaje ostatnimi latami zaczyna powoli tworzyć ekskluzywną enklawę w tej części Poznania. Szczególnie dotyczy to ulicy Saperskiej, przy której oferowane są nowoczesne mieszkania na sprzedaż.

Pomysł połączenia innowacyjności z industrialnym otoczeniem niesamowicie przełamuje oba style tworząc nową jakość w branży deweloperskiej. Każdy deweloper wie, że warto inwestować w ten rejon Poznania, ponieważ prócz świetnej lokalizacji Wilda proponuję mnóstwo innych walorów. Jeśli marzy Ci się zamieszkać w Poznaniu, lub jesteś już mieszkańcem tego miasta, ale chciałbyś się przeprowadzić – radzimy z pełnym przekonaniem: znajdź nowe mieszkanie na Wildzie.