Zanim kupisz mieszkanie

Zanim kupisz mieszkanie

Osoby, które zainteresowały nowe mieszkania w Poznaniu bądź innym mieście, muszą pamiętać o spisaniu z deweloperem stosownej umowy. Warto wiedzieć, że obowiązkiem dewelopera, który oferuje mieszkania na sprzedaż w Poznaniu lub innym mieście jest przygotowanie między innymi prospektu informacyjnego.

Co powinien zawierać prospekt?

Prospekt informacyjny musi odnosić się do konkretnej inwestycji. Jak on powinien wygląda określa aneks do Ustawy o ochronie praw nabywcy domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego. Osoby, które interesują mieszkania od dewelopera powinny zapoznać się z jego treścią. Dzięki temu dowiedzą się, czy deweloper oferujący mieszkania na sprzedaż w Poznaniu przygotował dokument prawidłowo. Dla osób, które interesują mieszkania na sprzedaż w Poznaniu bądź innym mieście, prospekt informacyjny jest bardzo ważnym dokumentem.

Jaką postać powinna mieć umowa?

Sprzedaż mieszkania deweloperskie w Poznaniu to konieczność sporządzenia umowy w postaci aktu notarialnego. Umowa, która nie zostanie sporządzona w takiej formie, nie będzie wiążąca. Powinny o tym pamiętać osoby, które interesują np. poznańskie inwestycje mieszkaniowe.

Mieszkania deweloperskie w Poznaniu mają bardzo atrakcyjne lokalizacje, a same poznańskie inwestycje mieszkaniowe wzbudzają bardzo duże zainteresowanie. Temat nowe mieszkania w Poznaniu interesuje bardzo wiele osób. O tym, dlaczego warto zamieszkać w stolicy Wielkopolski i kupić mieszkania deweloperskie w Poznaniu można przeczytać także w naszym innym artykule.