Jak dobrać meble konferencyjne?

Jak dobrać meble konferencyjne?

Sale konferencyjne przeznaczone są na spotkania, szkolenia, konferencje prasowe, prezentacje biznesowe, warsztaty, negocjacje biznesowe i wiele innych wydarzeń, których organizowanie ma ogromne znaczenie dla firmy.

Znaczenie wyposażenia sali

Każda sala konferencyjna powinna być wyposażona z maksymalną wygodą dla uczestników wydarzenia. Dlatego meble do sal konferencyjnych muszą być nie tylko eleganckie, ale też wygodne i ergonomiczne. Dla efektywnej pracy w naszych czasach nie wystarczy już odpowiednio ustawić wygodne krzesła konferencyjne dla uczestników; sala musi posiadać odpowiednie wyposażenie techniczne, a zestaw mebli konferencyjnych być wykonany tak, aby łatwo można było zsynchronizować je z nowoczesną elektroniką.

Wygoda jest ważna

Często wydarzenia te przeciągają się w czasie, a dla wygody potrzebujesz przede wszystkim wysokiej jakości krzeseł, na których uczestnicy konferencji spędzą większość czasu. Stoły konferencyjne powinny zostać ustawione w kształcie litery L lub U, aby zapewnić możliwie jak największej ilości uczestników kontakt wzrokowy. Pamiętajmy, że przez większość czasu uczestnicy spotkań siedzą.

Inną opcją są meble konferencyjne przeznaczone do sal wykładowych. Tutaj fotele montowane w ruchomych stabilnych sekcjach – sekcje wielomiejscowe (w zależności od długości rzędu i liczby siedzeń w rzędzie są dwu-, trzy-, czteroosobowe, pięcioosobowe). Część siedzeń może mieć zarówno składane, jak i nierozkładane siedzenia. Sekcje te nie wymagają mocowania do podłogi, ale w razie potrzeby można zamówić frezowanie do mocowania do podłogi w płozach w fabryce, a łączniki zostaną dostarczone już razem. Sekcje są stosowane w salach, w których często następuje zmiana rozmieszczenia siedzeń, które są usuwane i umieszczane na obwodzie pomieszczenia. Są również zamawiane do hal, w których klient nie chciałby robić otworów w drogiej podłodze.