Jak wybrać i nosić bransoletki?

Jak wybrać i nosić bransoletki?

Zalecenia stylistów dotyczące tego, która ręka i jak nosić bransoletkę, są niezwykle sprzeczne. Najczęściej trzeba wybrać jedyną właściwą ścieżkę w tej sprawie – podążać za własną intuicją, smakiem i poczuciem proporcji.

Jak nosić bransoletkę?

Aby uzyskać własną odpowiedź na pytanie – jak nosić bransoletki srebrne z zawieszkami – musisz zdecydować, do której grupy ludzi należysz. Pierwszy to miłośnicy klasycznego stylu noszenia, gdy bransoletka z zawieszkami jest po prostu noszona w odpowiednich dla niej okolicznościach. Druga grupa to ci, którzy są gotowi do eksperymentowania, „za każdym razem tworząc bransoletkę”, poddając się ich gustowi i inspiracji. To dla nich projektowane są wielopoziomowe bransoletki, dla nich będzie odpowiednia złota bransoletka z zawieszkami.

Jaką biżuterię wybrać?

Aby sprawdzić swój rozmiar, musisz zmierzyć nadgarstek w miejscu, w którym planujesz nosić bransoletkę. Możesz użyć sznurka lub paska papieru, a następnie przymocować go do linijki. Długość w centymetrach będzie odpowiadać rozmiarowi bransoletki. Ozdoba może być zarówno dopasowana do ramienia, jak i swobodnie umieszczona.

Bransoletki łańcuchowe są zwykle wybierane tak, aby nosić nieco większy rozmiar. Jednoczęściowe bransoletki-pierścienie są wybierane zgodnie ze średnicą, do której można podać rękę, ale jeśli są zbyt duże, spadną z ręki. Można je umieścić tak ciasno na ramieniu, jak to możliwe u góry lub po lewej stronie poniżej. To kwestia gustu i wygody. W przypadku niektórych czynności, takich jak praca przy komputerze pierścionki lub obszerne bransoletki mogą być uciążliwe.