Kompetencje po kursie Power BI

Kompetencje po kursie Power BI

Kurs Power BI jest coraz częściej zalecany analitykom przygotowującym informacje na temat działania przedsiębiorstw i ich otoczenia rynkowego. Dlaczego? Jakie konkretnie kompetencje pozwala uzyskać szkolenie Power BI?

Nowoczesne oprogramowanie Power BI

Power business Intelligence to pakiet oprogramowania, który czasami określa się mianem rozszerzenia do pakietu MS Office i chociaż jest to mocno redukcyjne ujęcie, można z niego roboczo korzystać. Zadaniem pakietu Power BI jest bowiem dostarczenie narzędzi analitycznych na potrzeby analityków biznesowych, którzy często pracują z surowymi danymi. Power BI pozwala te dane pobierać i korzystając z języka programowania DAX, tworzyć na ich podstawie różnorodne analizy. Kurs Power BI jest trochę jak kurs Excel, ponieważ uczy obsługi oprogramowania i pokazuje jego możliwości.

Możliwości oprogramowania Power BI

Szkolenia z obsługi Power BI to dwa w jednym: nauka korzystania z samego programu oraz omówienie jego funkcjonalności, jak również kurs programowania w języku DAX, który jest podstawą formuł analitycznych wykorzystywanych przez Power BI.

Analityk po takim kursie zna odstawy działania aplikacji Power BI, zna różnice pomiędzy wersjami programu, potrafi importować do aplikacji niezbędne mu dane, tworzy formuły analityczne, za pomocą których dane są przetwarzane. Następnie potrafi zaprezentować uzyskane dane w wygodny dla siebie i odbiorców sposób. Kluczowym elementem jest tutaj to, że analityk działa samodzielnie i nie musi angażować do pomocy działu IT oraz innych jednostek organizacyjnych firmy w celu uzyskania dostępu do potrzebnych mu danych.