Po co mi Power BI?

Po co mi Power BI?

Szkolenie Power BI to jedna z opcji, które oferowane są obecnie analitykom danych. Jest to jedna z bardzo wielu podobnych opcji i zanim ktoś się na nią zdecyduje, musi sobie zadać pytanie, czy jego czas będzie optymalnie wykorzystany z takim właśnie szkoleniem. Czy zdobywane w ten sposób umiejętności są naprawdę przydatne? Co konkretnie będzie potrafił kursant, który ukończy Power BI?

Cele szkolenia Power BI

Szkolenie Power BI przeznaczone jest dla osób, które chcą w sposób szybki i sprawny tworzyć analizy biznesowe na podstawie danych, do których mają dostęp, ale które nie są odpowiednio przetworzone. Kurs power BI pozwala na zdobycie informacji z zakresu tego, jak obsługiwać oprogramowanie Power BI, czyli w jaki sposób pobierać dane, przetwarzać je, a następnie prezentować w użytecznej formie.

Jest to kurs programowania o stosunkowo niskim poziomie zaawansowania w kwestiach czysto technicznych. Co oznacza, że szkolenie Power BI jest  bardzo przystępne dla osób, których kontakty z programowaniem ograniczają się zazwyczaj przede wszystkim do modyfikowania formuł Excela.

Szkolenia Power BI – jakie są efekty?

Kurs Excel to dobra podstawa do rozpoczęcia szkoleń Power BI, ponieważ najbardziej praktycznym celem tego typu szkolenia jest zdolność do zaprezentowania w prosty sposób lub bezpośredniego wykorzystania w arkuszu kalkulacyjnym informacji, które uzyskało się poprzez wykorzystanie oprogramowania Power BI.

W większość przypadków te same informacje byłyby dostępne w inny sposób, ale trwałoby to dłużej i wymagało zaangażowania innych działów, zwłaszcza działu IT. Power BI, jako narzędzie przystępne i łatwe w obsłudze, ogranicza potrzebę korzystania z pomocy osób trzecich.