Samodzielność analityka danych

Samodzielność analityka danych

Prowadzenie analiz biznesowych w dzisiejszych czasach to w dużej mierze matematyka oraz programowanie. Cały czas podstawą jest oczywiście kurs Excel, ponieważ Excel to podstawowe narzędzie, w którym dane się obrabia i potem prezentuje, ale program ten ma dość ograniczone możliwości.

Można go łączyć z bazami danych, ale zazwyczaj jeśli coś jest przetwarzane w samym Excelu, dane w nim obrabiane są umieszczane najpierw w arkuszu kalkulacyjnym. Power BI pozwala na lepsze integrowanie się ze źródłami danych, przetwarzanie ich oraz wykorzystywanie w Excelu i podobnych aplikacjach informacji uzyskanych na bazie analizy.

Warto się szkolić

Obieg informacji w firmie zwykle bardziej jest dostosowany do tego, by informacje przyjemnie płynęły, niż by można z nich było łatwo korzystać. Dlatego kurs programowania dla informatyków to często kurs, który skupia się przede wszystkim na tworzeniu mostów pomiędzy strumieniem danych i narzędziami analitycznymi. Szkolenie Power BI przeznaczone jest dla analityków, którzy nie chcą za każdym razem, kiedy są im potrzebne jakieś dane, zgłaszać się do informatyków z prośbą o stworzenie odpowiednich narzędzi. Power BI jest w stanie samodzielnie wszystkie niezbędne dane pobierać, a potem je odpowiednio przetwarzać.

Skuteczne przetwarzanie danych

Szkolenie Power BI to pobieranie danych, ale kurs Power BI musi oczywiście uczyć ich odpowiedniego obrabiania. Wykorzystywany jest tutaj DAX, język programowania stworzony na potrzeby takich właśnie zadań. Jest to język uproszczony, którego możliwości zostały skrojone do potrzeb analityków, dzięki czemu jego nauka jest znacznie łatwiejsza i zabiera mniej czasu.