Zastosowanie drukarek do etykiet

Zastosowanie drukarek do etykiet

Automatyczna identyfikacja jest w XXI wieku standardem. Urządzeniami, które stały się więc niezbędne okazały się między innymi drukarki etykiet.

Gdzie wykorzystuje się te drukarki?

Branż, w których drukarki do etykiet są bardzo przydatne jest mnóstwo. Korzystają z nich zarówno zakłady produkcyjne i usługowe, jak i centra logistyczne, magazyny i sklepy. Drukarki etykiet wykorzystywane są bez względu na to, jak duży jest sklep czy magazyn. Ich zaletą jest to, że umożliwiają (przynajmniej niektóre modele) również druk kodów kreskowych.

Jakie są rodzaje drukarek przeznaczonych do etykiet?

Klienci mają do wyboru dwa podstawowe rodzaje drukarek do etykiet. Są to drukarki termotransferowe oraz termiczne. Drukarki termotransferowe wybierane są najczęściej do dużych zakładów produkcyjnych. Etykiety, które zostały wydrukowane przy pomocy drukarki termotransferowej są wyjątkowo trwałe. Są odporne na ścieranie; pozostają czytelne nawet wtedy, gdy przez dłuższy czas są wystawione na działanie promieni UV. Są odporne również na wilgoć i działanie agresywnych substancji chemicznych.

Wybierając drukarkę do zastosowań przemysłowych należy wziąć pod uwagę kilka różnych parametrów. Do tych, które nabierają szczególnego znaczenia należy obok jakości wydruku również wydajność wybranego urządzenia. W miejscach, w których w ciągu jednego dnia drukowanych jest przynajmniej kilkaset etykiet, konieczny jest zakup drukarki bardzo wydajnej. Za taką uznaje się drukarki, na których można wydrukować minimum 1000 etykiet.